על עופות ושאר ירקות

כן! אם כבר אורגני אז מכל הכיוונים.

לאחר מספר שנים של גידול עופות אורגניים למאכל נוצר אצלינו מעבר טבעי לכיוון גידול ירקות. התחלנו מתירס מזן סופר סוויט ונילה, זרענו, טיפחנו, השקינו, חיכינו והתירס ענה על כל הציפיות. ההיענות מצד הקונים היתה גבוהה. זה עשה לנו חשק לעוד ועברנו לדלעות שגם כן לא איכזבו, ומשם לאספרגוס, עגבניות, שום, ושאר ירקות… כל פעם קצת. הלכנו על הכי טבעי שיש!! עבודת כפיים שהצריכה ידיים עובדות ,בדרך האורגנית, בלי ריסוסים, עם לנכש עשבים שוטים ולחלוק עם החרקים, החפרפרות, הציפורים..הטבע.

חוויית גידול הירקות האורגניים היא מאוד מספקת. לראות את האוכל שלנו צומח מהאדמה הטובה ולחלוק אותו איתכם, הלקוחות שלנו, בידיעה שזה מזון מובחר, מזין וטרי גורם לנו לעונג רב.

בישראל הירקות שאנו אוכלים מרוססים עד דק ע"מ שיגיעו יפים ונוצצים לסופרמרקט. לקריאה על ריסוס ירקות באתר זווית מדע וסביבה: https://www.zavit.org.il/ "כמה חומרי הדברה אוכלים הילדים שלנו" ואפשר לקרוא את הכתבה גם בוואלה:https://healthy.walla.co.il/item/3033024

יש לנו מספר ערוגות ואנחנו מגדלים את הירקות שלנו, כמו פעם, בלי קוטלי חרקים וקוטלי אדם. אמנם החולדים אוכלים לנו חלק מירקות השורש, והחרקים נהנים גם כן  ולכן זה עולה יותר!! אבל הבריאות מובטחת.

בתחילת דרכינו בתחום הירקות התנדבו אצלינו במשק מתנדבים מכל קצוות העולם דרך ארגון WWOOF. כרגע אנחנו לא מקבלים מתנדבים אבל אם בא לכם להתנדב בחוות אורגניות ברחבי הארץ והעולם הרשמו לווף. פרטים על ארגון ווף ישראל אפשר למצוא כאן : www.wwoof.org.il

מאמרים נוספים

סביצ'ה עוף

מתכון פרואני של ויקי גורשטיין ההכנה היא די פשוטה, עם מעט מרכיבים, כל שנותר הוא

כבדי עוף אורגני במחבת

אורי מאיר-צ'יזיק הוא ד"ר להיסטוריה של הרפואה והתזונה, עמית הוראה באוניברסיטת חיפה ומרצה ברחבי הארץ.